Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel/fax  87 428 32 41

Wyjście do parku linowego

Miła jest praca skończona

                                                        Cyceron

 

Przekonali się o tym w słoneczny poniedziałek - 24.06.2013 r. najbardziej zaangażowani członkowie Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. W nagrodę za systematyczne uczestnictwo w spotkaniach Samorządu Uczniowskiego oraz podejmowanie działań na rzecz szkoły 15 uczniów zostało zaproszonych do udziału w wyjściu do Parku Linowego Tajty w Wilkasach.

Praca w Samorządzie Uczniowskim nie jest łatwa, trzeba być wytrwałym, kreatywnym, pokonywać wiele przeszkód. Podobnie jest w parku linowym: Dlatego też dla swoich uczniów wybrałam do przejścia najtrudniejszą trasę- czerwoną, która rozpięta jest na wysokości 10 metrów i składała się z wielu przeszkód takich jak pochylnia, drewniane mostki i kładki, sieci, most birmański, balansowanie na belkach, tyrolka ,,Szybsi od Cienia”.

Zadanie było dla młodzieży ekstremalnym przeżyciem i dużym wyzwaniem, ponieważ większość z nich po raz pierwszy spędzała czas w parku linowym. Okazało się, że mamy w szkole twardzieli bowiem wszystkie osoby pokonały trasę od początku do końca. Młodzi ludzie mieli ogromną satysfakcję, że udało im się przezwyciężyć własne słabości takie jak: brak wiary we własne możliwości, strach, zmęczenie itp.

Niektórzy doszli do wniosku, że muszą poprawić swoją kondycję fizyczną, a wakacje temu sprzyjają.

Po przygodzie na wysokości przyszedł czas na posilenie się kiełbaskami pieczonymi przy ognisku oraz odpoczynek na terenie Hotelu Tajty, gdzie uczniowie skorzystali z kąpieli wodnych i słonecznych.

Dziękuję młodzieży za wytężoną pracę w Samorządzie Uczniowskim oraz zachęcam pozostałych uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego:

Agnieszka Potomska

Opiekunowie wycieczki:

Urszula Siergiej Todryk

Agnieszka Potomska

park 001 park 002 park 003