📣 ,,Wyjście z klasą„– Olsztyn 27.11.2025

Dzięki ministerialnemu programowi „Wyjście z klasą” mieliśmy możliwość wyjazdu do Olsztyna .Głównym punktem wyjazdu była wizyta w kinie na filmie „Ministranci”, który dał nam wiele do myślenia i skłonił do refleksji. Wycieczka pozwoliła uczniom rozwijać kompetencje kulturowe i w atrakcyjny sposób poznawać świat poza szkolną klasą. Na zakończenie dnia zjedliśmy pyszny obiad i niesamowity deser. 🍽🍰 Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń, a przede wszystkim — szczęśliwie do domu. 🚍😊

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

W dniu 26 listopada uczennica klasy 3 b Technikum nr 3 Hanna Szukiełowicz odebrała stypendium Prezesa Rady Ministrów w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie za rok szkolny 2024/2025. Gratulujemy!!!

Stypendium.jpg

Warsztaty kulinarne

Dnia 27.11.2025 roku w naszej szkole odbyły się kolejne warsztaty kulinarne tym razem w formie terapii zajęciowej z podopiecznymi Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Uczniowie klasy III A Technikum pomagali przygotować naszym gościom różnorodne potrawy z dyni. Dynie pochodziły z własnej uprawy uczestników warsztatów. Wspólne gotowanie pomagało ćwiczyć samodzielność, koncentrację a także rozwinęło potrzebne w codziennym życiu umiejętności. Dla młodych kucharzy była to okazja do dzielenia się pasją i rozwijanie empatii oraz umiejętności współpracy. Warsztaty przyniosły korzyści obu stronom - nasi goście uczyli się nowych umiejętności, a uczniowie technikum rozwijali swoje kompetencje społeczne. To praktyczna lekcja wrażliwości, w której najważniejsze są wspólne doświadczenia i radość tworzenia.

Zaproszenie

Kiermasz_-_ikona.jpg

II Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

27 listopada 2025 r. dwóch uczniów naszej szkoły, po przejściu szkolnych eliminacji, wzięło udział w II Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego "Mistrz Języka Angielskiego wśród Techników", przeprowadzonym w Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie. Wojciech Wierzbicki z klasy 3aT oraz Damian Malinowski z klasy 3bT godnie reprezentowali naszą szkołę, za co otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. 

Szkolne obchody Europejskiego Dnia Zdrowego Żywienia i Gotowania

W dniu 25 listopada 2025 r. klasa 5T, w ramach przedmiotu dodatkowe umiejętności branżowe, zorganizowała w naszej szkole obchody Europejskiego Dnia Zdrowego Żywienia i Gotowania. Choć święto przypada 8 listopada, w natłoku szkolnych wydarzeń świętowaliśmy je z niewielkim opóźnieniem. Uczniowie klasy 5T przygotowali oprawę graficzną korytarza szkolnego, a także stanowiska promujące zdrową żywność oraz zasady racjonalnego odżywiania. Na uczestników czekały również proste gry, zabawy i konkursy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej. Do wydarzenia dołączyła także klasa 3T, która pod kierunkiem nauczyciela technologii gastronomicznej, pani Haliny Szeląg, przygotowała jesienny kisiel jako poczęstunek dla uczestników. Serdecznie dziękujemy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Giżycku za zaopatrzenie nas w ulotki i plakaty, które wzbogaciły szkolną akcję i wsparły jej edukacyjny charakter. Wspólna inicjatywa uczniów i partnerów wydarzenia pozwoliła w atrakcyjny sposób przypomnieć, jak ważne jest dbanie o zdrowe nawyki żywieniowe. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i aktywny udział.

Wspólne gotowanie z młodzieżą litewską

24.11.2025 roku w naszej szkole gościliśmy na warsztatach kulinarnych młodzież ze szkoły litewskiej, która wspólnie z naszymi uczniami przygotowywała potrawy kuchni warmińsko-mazurskiej oraz typowe dania różnych narodów. Efektem umiejętności kulinarnych młodych kucharzy były nasze regionalne farszynki, ciasto marchewkowe a także amerykańskie pan cakes oraz włoskie mini pizze.

XXVI Powiatowy Turniej Pięknego Czytania pod hasłem „Czytamy klasykę polską i światową”

21 listopada odbył się XXVI Powiatowy Turniej Pięknego Czytania pod hasłem „Czytamy klasykę polską i światową”. W wydarzeniu wzięły udział uczennice naszej szkoły, które prezentowały swoje umiejętności interpretacji głosowej tekstów literackich.

Uczestniczki konkursu odniosły duży sukces, zdobywając zaszczytne miejsca:
Grand Prix – Emilia Ościak

III miejsce – Magdalena Głębocka

Turniej miał na celu promowanie kultury czytelniczej, rozwijanie umiejętności interpretacji tekstu oraz popularyzację klasycznych dzieł literatury polskiej i światowej. Wydarzenie sprzyjało także integracji młodzieży i wymianie inspiracji literackich.

Konkurs pt.: „Barwy dla Niepodległej”

„Barwy dla Niepodległej” to konkurs plastyczny organizowany w naszej szkole z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jego celem było kształtowanie postaw patriotycznych oraz zachęcanie młodzieży do twórczego wyrażania refleksji na temat polskiej historii, symboli narodowych i wartości związanych z niepodległością. I miejsce - Zuzanna Szymańczyk II miejsce - Wiktoria Gadomska III miejsce - Emilia Ościak