Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dnia 21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie ZSZ przez tydzień przygotowywali się do obchodów tego święta pod kierunkiem polonistów. Na lekcjach języka polskiego szukali informacji na temat jego genezy, wykonywali plakaty, a klasa 3aT przeprowadziła „bitwę” w grupach, wykazując się znajomością związków frazeologicznych i ich znaczeń oraz umiejętnością rysowania. W piątek najlepsze plakaty rozwieszone zostały na korytarzach szkolnych, by uczcić i rozpropagować to szczególne święto, bo i my Polacy przez 123 lata walczyliśmy o to, by móc oficjalnie posługiwać się swoim językiem ojczystym. Warto też pamiętać, że dbałość o język jest przejawem patriotyzmu.

Warsztaty kulinarne u Dariusza Barygi

Dnia 18 lutego 2026 r. uczniowie klas: 3 a T , 1 b BS i 3 b BS wzięli udział w warsztatach kulinarnych u Dariusza Barygi w jego pracowni w Giżycku 👩‍🍳👨‍🍳 Podczas zajęć przygotowali domowe kluski ziemniaczane z sosem carbonara ze świeżą pietruszką, boczkiem i parmezanem. Było pysznie, kreatywnie i bardzo inspirująco! Dziękujemy panu Dariuszowi za gościnę, cenne wskazówki i podzielenie się swoją pasją do gotowania. Uczniowie wrócili pełni nowych kulinarnych pomysłów i inspiracji 🍝✨

Film 1     Film 2      Film 3      Film 4     Film 5

❤ Walentynki w naszej szkole ❤

Dziś w naszej szkole panowała wyjątkowo serdeczna i radosna atmosfera z okazji Walentynek. Uczennice zaangażowane w akcję walentynkową roznosiły kartki z miłymi życzeniami oraz słowami sympatii, wywołując uśmiechy na twarzach uczniów i nauczycieli. Dziękujemy wszystkim za udział we wspólnej zabawie i szerzenie pozytywnej energii. Mamy nadzieję, że ten dzień był dla każdego pełen życzliwości i dobrych emocji!

ikona Kliknij, aby obejrzeć :-)

🔥 Nowa STREFA CHILL-OUT w naszej szkole! 🔥

W holu szkoły pojawiły się mega wygodne kanapy, więc od teraz przerwy mogą być jeszcze lepsze 🛋️😌
Wpadajcie pogadać, odpocząć albo po prostu poleżeć i złapać chill między lekcjami.

👉 Ze strefy mogą korzystać uczniowie i nauczyciele – bo każdy zasługuje na chwilę relaksu 😉
👉 Pamiętajcie o porządku i szanujcie sprzęt, żeby strefa służyła jak najdłużej!

🍕 Dzień Pizzy w naszej szkole 🍕

Z okazji Dnia Pizzy w naszej szkole odbyła się wyjątkowa akcja kulinarna. Uczniowie i pracownicy mieli okazję spróbować pysznej pizzy przygotowanej i wypieczonej przez klasę 3a T, kształcącą się w zawodzie technik żywienia. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej i było doskonałą okazją do zaprezentowania umiejętności praktycznych naszych przyszłych specjalistów z branży gastronomicznej. Serdecznie dziękujemy uczniom, nauczycielom i pracownikom za zaangażowanie i stworzenie miłej, smakowitej atmosfery.

Wyniki konkursu polonistycznego

W dniu 17.12.2025 r. w naszej szkole odbył się konkurs języka polskiego pt. Skąd my to znamy?. Jego celem było sprawdzenie wiedzy uczniów na temat cytatów literackich oraz popularnych powiedzeń pochodzących z literatury, Biblii, mitologii. Konkurs miał również na celu rozwijanie zainteresowań językiem polskim oraz kształtowanie wrażliwości językowej.
Do pisemnej rywalizacji przystąpili uczniowie technikum oraz szkoły branżowej. Zadania polegały na rozpoznawaniu źródeł znanych cytatów.
Najlepszy wynik osiągnęła Sara Bujwid z kl. 2C BS. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą oraz zaangażowaniem.
Organizatorzy mają nadzieję, że za rok również spotkamy się w kolejnej, rozszerzonej edycji.

Szkolenia gastronomiczne dla uczniów i nauczycieli w 2026 r.

Szanowni Państwo,

Jako instytucja szkoleniowa, zwracamy się z uprzejmą prośbą o możliwość nawiązania współpracy w zakresie organizacji szkoleń gastronomicznych dla Nauczycieli oraz Uczniów Państwa placówki.

Nasza firma – Galicyjska Szkoła Smaku została utworzona w 2005 r. Nasze szkolenia prowadzone są przez doświadczonych profesjonalistów, praktyków w swoim zawodzie z pasją wykonujących swoją pracę. Programy szkoleniowe obejmują najważniejsze zagadnienia teoretyczne oraz zajęcia i warsztaty praktyczne, które pozwalają jednocześnie łatwo i w krótkim czasie zdobyć umiejętności, ułatwiające podjęcie w przyszłości atrakcyjnej pracy w kraju i zagranicą. Aktualnie prowadzimy szkolenia na terenie całego kraju, m.in. na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie (szkolenia dla Nauczycieli), czy też szkolenia w Ośrodku Ministerstwa Obrony Narodowej w Helenowie oraz Czarnym Piecu. Sukcesywnie prowadzimy również szkolenia w naszej siedzibie w Krakowie.

Od kilkunastu lat regularnie co roku w czasie ferii zimowych prowadzimy szkolenia gastronomiczne m.in. w Zespole Szkół Hotelarsko – Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem oraz w ZSEG w Żywcu. Są to szkolenia odpłatne, za które ponoszą koszty uczniowie wg oferty cenowej, którą przesyłamy. W tym przypadku procedura rekrutacji polega na wywieszeniu oferty szkoleń (załącznik) w gablocie na korytarzu oraz przesłaniu do Uczniów oraz Nauczycieli za pośrednictwem E-dziennika. Za rekrutację osób na kursy jest wyznaczona osoba, najczęściej jest to kierownik przedmiotów zawodowych, która na zajęciach zawodowych informuje uczniów odnośnie możliwości zapisania się na szkolenia. Zgłoszenia na szkolenia przyjmowanie są w sekretariacie szkoły.

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,
--
Monika Gorzka
Galicyjska Szkoła Smaku
https://szkolasmaku.edu.pl/
512 144 387