Dnia 6 marca w naszej szkole panowała wyjątkowo miła i radosna atmosfera, ponieważ świętowaliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował sympatyczną niespodziankę. Dyrekcja, Nauczycielki oraz Panie z obsługi otrzymały piękne kwiaty jako wyraz wdzięczności i szacunku za ich codzienną pracę. Nie zapomniano także o uczennicach – wszystkie dziewczyny zostały obdarowane słodkimi cukierkami. Ten drobny, ale bardzo miły gest wywołał wiele uśmiechów i sprawił, że szkolne korytarze wypełniły się dobrą energią. Był to naprawdę przyjemny dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.
Szkolny Miniturniej Piłki Siatkowej odbył się 4 marca w naszej szkole. Wzięły w nim udział następujące klasy:2aBS, 3cBS, 3bT - dwie drużyny, 3bBS, 3aBS. 🥇zdobyła kl.3aBS,🥈2aBS,🥉3cBS, wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i 👏🔥💪
Cykl warsztatów obejmował tematykę kompetencji społeczno-emocjonalnych oraz wzmacniania dobrostanu młodzieży. Uczestnicy pracowali nad świadomym korzystaniem z mediów społecznościowych i zarządzaniem czasem, poznawali praktyczne sposoby radzenia sobie ze stresem oraz budowania odporności psychicznej. Zajęcia dotyczyły również radzenia sobie z presją rówieśniczą, budowania pozytywnego obrazu siebie, rozwijania empatii oraz skutecznej komunikacji. Podczas warsztatów młodzież uczyła się rozwiązywania konfliktów, rozpoznawania i regulowania emocji, wyznaczania oraz realizowania celów, a także zasad efektywnej współpracy w grupie. Całość miała na celu wzmocnienie poczucia sprawczości, odpowiedzialności za własne decyzje oraz budowanie zdrowych relacji w środowisku szkolnym i rówieśniczym.
Dnia 26 lutego 2026 r. naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Giżycku, zorganizowane w ramach programu edukacyjnego „Młodzi świadomi”. Celem wizyty było zwiększenie wiedzy uczniów klasy 3b T na temat chorób przenoszonych drogą płciową oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw prozdrowotnych. Podczas prelekcji młodzież miała okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat najczęściej występujących chorób przenoszonych drogą płciową, ich objawów, sposobów zakażenia oraz metod profilaktyki. Prowadząca zwróciła szczególną uwagę na znaczenie badań profilaktycznych, świadomego podejmowania decyzji oraz odpowiedzialności za własne zdrowie i zdrowie innych osób. Spotkanie miało charakter otwartej rozmowy – uczniowie mogli zadawać pytania i rozwiewać wątpliwości w bezpiecznej, merytorycznej atmosferze. Tego typu działania są niezwykle ważnym elementem edukacji zdrowotnej i wpisują się w działania profilaktyczne realizowane w naszej szkole. Dziękujemy Pani Adriannie Banaszkiewicz-Gałas - przedstawicielowi Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Giżycko za cenne informacje i zaangażowanie w edukację młodzieży. Wierzymy, że zdobyta wiedza przyczyni się do podejmowania przez uczniów świadomych i odpowiedzialnych wyborów w przyszłości.
Dnia 25 lutego odbył się szkolny Konkurs Wiedzy Logistycznej. W rywalizacji wzięło udział 15 uczniów, którzy zmierzyli się z testem składającym się z 30 pytań sprawdzających wiedzę z zakresu logistyki. Po wyrównanej i emocjonującej rywalizacji I miejsce zdobył uczeń klasy 3B T – Olek Kowalczyk. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy oraz wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie i wysoki poziom wiedzy! Składamy wielkie podziękowania Radzie Rodziców i Dyrekcji AZS Wilkasy za ufundowanie nagród.

Dnia 23 lutego uczniowie klas 3a, 3b, 3d BS oraz IV i V T wraz z nauczycielami wzięli udział w projekcie policji oraz Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji społecznej pt. "Piłeś Nie Jedź".
Informacje
Zespół Szkół Zawodowych
ul. Kościuszki 16
11-500 Giżycko



