
Film 127 marca 2026 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Giżycku odbył się konkurs kulinarny, którego głównym tematem była kuchnia polska. W potyczkach kulinarnych wzięło udział 24 uczestników z klas o profilu gastronomicznym. Młodzież w dwuosobowch zespołach przez dwie godziny przygotowywała wybrane przez siebie dania pod okiem profesjonalnych kucharzy p. Dariusza Baryga i Małgorzaty Baranowskiej. Na stole pojawiły się wykwintne potrawy od tradycyjnych farszynek czy też kartaczy po roladki wołowe oraz pierogi z kaczką. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a wyłonienie zwycięzców było trudnym zadaniem.
Wyniki konkursu:
I miejsce Anna Żukowska i Lena Szkatuła klasa II B BS
Polędwiczka wieprzowa w boczku z borowikami, puree truflowym, glazurowanymi warzywami i sosem grzybowym
II miejsce Mikołaj Makosz klasa IV T i Patryk Zawistowski klasa III AT
Pierś z kaczki confit z sosem chrzanowo-wiśniowym, puree z kaszy gryczanej i karmelizowaną cebulą
III miejsce Krystian Chmielak klasa IV T i Katarzyna Maciejewska klasa II B BS
Roladki wołowe z aksamitnym puree i karmelizowaną gruszką
Wyróżnienie: Miłosz Madejski i Szymon Poraziński klasa III B BS
Sandacz smażony z sosem kurkowym i puree z zielonego groszku
Nagroda Publiczności: Jakub Miszkiel i Wiktoria Siwak klasa II B BS
De volaille z puree ziemniaczanym i sałatką colesław
Udział w konkursie dał uczestnikom możliwość poszerzenia kulinarnych horyzontów oraz wyłonienie ukrytych talentów w dziedzinie sztuki kulinarnej. Dziękujemy serdecznie komisji konkursowej w składzie p. Dariusz Baryga i Małgorzata Baranowska oraz fundatorom nagród Radzie Rodziców Zespołu Szkół Zawodowych oraz przedstawicielom Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Giżycku.
Film 1 Film 2 Film 3 Film 4 Film 5 Film 6 Film 7 Film 8 Film 9 Film 10
Dnia 26.03.2026 r. Antoni Kardas uczeń kl III a Branżowej Szkoły 1 stopnia Nr 1 w Giżycku wziął udział w wojewódzkich eliminacjach OHP do Ogólnopolskiego Konkursu „Sprawny w zawodzie 2026” w kategorii mechanik pojazdów samochodowych. Zawody odbyły się w Elbląskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Antek wraz z innymi 8 kolegami z naszego województwa przystąpił do testu teoretycznego. Kolejnym etapem konkursu było wykonanie zadania praktycznego, które polegało na naprawie układu jezdnego i hamulcowego. Ocenie podlegało planowanie działań, zorganizowanie stanowiska pracy, jakość wykonanego zadania z zachowaniem przepisów BHP oraz zastosowanie odpowiednich urządzeń i przyrządów. Nasz mechanik spisał się bardzo dobrze i w ogólnej punktacji zajął IV miejsce ! To był dzień pełen emocji, rywalizacji na najwyższym poziomie i pokazania prawdziwej pasji do zawodu. Brawo Antek !Twoja determinacja i postawa może być inspiracją dla innych. Gratulacje !
W środę 25 marca 2026 roku w naszej szkole odbyły się poraz kolejny wyjątkowe warsztaty kulinarne w ramach projektu "Stawiam na wołowinę" realizowanego przez Akademię Kulinarną Marcina Budynka, którego koordynatorem jest Związek Polskie Mięso. Nasi uczniowie klas o profilu gastronomicznym mieli okazję wziąć udział w profesjonalnych zajęciach gastronomicznych poświęconych mięsu wołowemu - od teorii po praktykę. Warsztaty zostały przeprowadzone pod okiem cenionych specjalistów. Część teoretyczna pozwoliła poszerzyć uczniom wiedzę na temat jakości mięsa, rozbioru i zastosowania mięsa wołowego w gastronomii. Następnie, podczas warsztatów praktycznych, młodzież mogła poszerzyć swoje umiejętności praktyczne. Dziękujemy prowadzącym za przekazana wiedzę i inspirację do dalszego rozwoju zawodowego naszych uczniów.
24 marca odwiedziło naszą szkołę dwóch przedstawicieli ośrodka wypoczynkowego Gwarek Mazury. Panowie Adam i Alan krótko przedstawili młodzieży ofertę ośrodka oraz jego specyfikę a także szanse zatrudnienia podczas różnego rodzaju wydarzeń, takich jak 'zielona szkoła' lub przy okazji innych form aktywności mających miejsce w ośrodku. Podczas spotkania panowie przeprowadzili z młodzieżą dwa krótkie zadania rozwijające umiejętność komunikacji niewerbalnej, która często przydaje się w pracy z młodymi ludźmi. Pod koniec spotkania uczniowie zostali zachęceni do rejestrowania się poprzez aplikację internetową, co może w przyszłości otworzyć im drogę do rozpoczęcia kariery zawodowej zarówno w formie wolontariatu jak i pełnoprawnego pracownika Gwarka Mazury.
W ramach doradztwa zawodowego uczniowie klasy 3d BS I stopnia uczestniczyli w wyjściu do Powiatowego Urzędu Pracy, gdzie zapoznali się z funkcjonowaniem urzędu oraz formami wsparcia dla osób wchodzących na rynek pracy. Ponadto odbyło się spotkanie informacyjne dla klas 3a i 3d BS oraz 5 T z przedstawicielką Europe Direct z Olsztyna. Podczas spotkania omówiono możliwości pracy, nauki i mobilności w krajach Unii Europejskiej oraz dostępne programy dla młodzieży. Działania poszerzyły wiedzę uczniów na temat rynku pracy i planowania ścieżki zawodowej.
Zakończenie roku szkolnego klasy 5T zbliża się wielkimi krokami - to idealny moment, by zastanowić się nad swoją przyszłością i wybrać ścieżkę kariery.
24 marca podczas Dnia Otwartego swoją ofertę zaprezentowała Policealna Szkoła im. Hanny Chrzanowskiej w Giżycku. To była świetna okazja, aby poznać kierunki kształcenia, porozmawiać z kadrą oraz dowiedzieć się więcej o praktycznych aspektach nauki.
Informacje
Zespół Szkół Zawodowych
ul. Kościuszki 16
11-500 Giżycko

