Aktualności

Zajęcia edukacyjne z Mazurskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym

Zajęcia edukacyjne z Mazurskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym

Uczniowie kl. II b BS wraz z wychowawcą mieli okazję odwiedzić Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Giżycku. Uczniowie zapoznani zostali z zasadami pracy ratowników wodnych oraz działaniami w sytuacji zagrożenia na wodzie. Młodzież pod fachowym okiem uczyła się podstawowych technik ratowniczych i udzielania pomocy w razie wypadku. Prowadzący zajęcia ratownik zapoznał uczniów z zasadami pracy w pogotowiu. Przeprowadził instruktaż udzielania pierwszej pomocy, każdy uczestnik mógł sprawdzić swoje umiejętności praktyczne. Wizyta była edukacyjna, inspirująca oraz zachęcająca uczniów do poszerzenia swojej wiedzy, umiejętności i zaangażowania w działalność ratowniczą w przyszłości.