Konferencja Teraz My! w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży

Dnia 18 kwietnia Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku zorganizował Konferencję pn. „Teraz My”, która wpisuje się w tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży. Uczniowie z klasy 5aT: Weronika Rybacka, Aleksandra Sztekler, Oskar Duszyńki i Mateusz Kunicki zaprezentowali temat "Zatrudnienie i włączenie społeczne". W prezentacji przedstawili zagadnienia dotyczące różnic w podejściu do pracy między różnymi pokoleniami i ich zatrudnieniem. Różnice te stanowią zarówno wyzwanie, jak i okazję dla firm. Rozumienie tych różnic i dostosowanie strategii rekrutacji i zarządzania personelem może przynieść korzyści w postaci zróżnicowanego i zmotywowanego zespołu.
Opiekunem była Pani Małgorzata Kazaniecka.

I Szkolny Turniej Piłki Siatkowej

Dnia 17 kwietnia w naszej szkole odbył się I Szkolny Turniej Piłki Siatkowej. W sportowych zmaganiach wzięło udział 6 drużyn z klas: 1aBS, 1dBS, 1aT, 2T, 4T i 5aT. Zawody odbywały się w systemie "każdy z każdym". Rozegrano 25 meczów po 2 sety. Wyniki były następujące: 1 miejsce - kl. 4T, 2 miejsce - kl. 2T, 3 miejsce - kl. 1aBS, 4 miejsce - kl. 5aT, 5 miejsce - kl. 1dBS, 6 miejsce - kl. 1aT. Organizatorami Turnieju byli: p. S. Dawsiewicz, p. P. Styrańczak, p. P. Poczynek oraz p. K. Kajrys

LEKCJA HISTORII – SALA TRADYCJI

Dnia 16.04.2024 r. uczniowie kl.1a Branżowej Szkoły Nr 1 pod opieką nauczyciela i wychowawców OHP uczestniczyli w żywej lekcji historii na terenie Klubu Garnizonowego 15 GBZ. Poza zwiedzeniem Izby Tradycji młodzież miała okazję wysłuchać informacji na temat zbrodni katyńskiej dokonanej na polskich oficerach przez NKWD wiosną 1940 roku. Zajęcia miały na celu uświadomienie i zrozumienie tragicznych wydarzeń naszej historii. Młodzież stwierdziła, iż warto kontynuować wyjścia na historyczne spotkania.

Dzień Otwarty

Dnia 17 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się DZIEŃ OTWARTY Dziękujemy wszystkim odwiedzającym Naszą Szkołę za uczestnictwo. Zapraszamy ponownie już jako pierwszoklasistów.  Czekamy na Was!

Uroczyste obchody 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Dnia 13 kwietnia 2024 r. przy Krzyżu na Cmentarzu Komunalnym przy al. 1 Maja odbyły się uroczyste obchody 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, podczas których oddano hołd ofiarom Mordu Katyńskiego z 1940 roku. Program uroczystości obejmował Apel poległych, salwę honorową żołnierzy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego, wspólne złożenie kwiatów, przemówienia burmistrza oraz zaproszonych gości. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Oliwia Grzybowska, Oliwia Nazar i Bartosz Rapita. Opiekunem pocztu był p. Przemysław Poczynek.

Szkolny konkurs z języka angielskiego

Wyniki szkolnego konkursu z języka angielskiego:

1 miejsce - Oliwia Popowska, kl. 4T

2 miejsce - Bartosz Ewko - kl. 4T

3 miejsce - Kacper Niedziejko - kl. 4T

Gratulujemy!

Dzień Otwarty

„Szklany Człowiek”

Dnia 3 kwietnia uczniowie klasy 2T odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną. Panie poprowadziły lekcję na temat "Szklany człowiek - słowa też ranią". Młodzież dyskutowała na temat mówienia złych słów, które  potrafią ranić bardziej niż kuksańce i patyki. Mówiono też o ważności empatii wobec innych. Nie wiemy przecież, kto z nas jest w środku Szklanym Człowiekiem. Wszyscy razem. I każdy z osobna.