Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel.  87 428 32 41 kom. 602 792 119

SZKOLNY KONKURS KULINARNY ROZSTRZYGNIĘTY!

Dnia 20 lutego 2020 roku w naszej szkole odbył się I etap konkursu kulinarnego o tytuł Mistrza Szkolnej Patelni. W konkursie brało udział 12 uczniów klas II-IV o profilu gastronomicznym. Uczniowie wykonywali potrawy zgodnie z tematem: Vege - zielono mi. Zmagania uczestników oceniało jury w następującym składzie: Dariusz Baryga - szef kuchni restauracji Tawerna DeZeTa w Wilkasach, Wojciech Grabowski - szef kuchni restauracji Bart w Mikołajkach, Halina Poboża - dyrektor Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców.  

I miejsce zdobyły uczennice: Anna Żołondek - klasa 3T i Karolina Adamowicz - klasa 3T 

II miejsce zdobyli uczniowie: Aurelia Lenkiewicz - klasa 3T i Jan Morsztyn - klasa 3T 

III miejsce zdobyły: Milena Łukasik - klasa 4T i Natalia Tylicka - klasa 4T

Nagrodę publiczności zdobyli: Aurelia Lenkiewicz i Jan Morsztyn - klasa 3T

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Nagrody dla zwycięzców oraz uczestników ufundowali: Rada Rodziców, pani Dyrektor Halina Poboża, hotel Wodnik oraz pan Dariusz Baryga, któremu składam szczególne podziękowanie również za pomoc i wkład w organizację konkursu. Kolejna XXV Edycja Wojewódzkiego Konkursu Kulinarnego odbędzie się 17 marca w Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie. 

Opracowała: Małgorzata Legucka