Aktualności

Szkolny Konkurs Kulinarny O tytuł Mistrza Szkolnej Patelni „Od nauki do sztuki kulinarnej-nowoczesne dania restauracyjne”

Dnia 13 lutego 2024 roku w naszej szkole po raz kolejny uczniowie klas o profilu gastronomicznym przystąpili do potyczek kulinarnych. W konkursie udział wzięło 10 zespołów z różnych klas. Młodzież przygotowywała potrawy z kurczaka z uwzględnieniem co najmniej jednego produktu regionalnego certyfikowanego. Pomimo pewnej dozy rywalizacji, czas spędzony na przygotowanie autorskiej potrawy z kurczakiem w roli głównej, w szkolnej pracowni gastronomicznej, zaowocował nie tylko przyrządzeniem przez uczniów oryginalnych i wyśmienitych potraw, ale przede wszystkim był okazją do miłego spędzenia wolnych chwil od zajęć dydaktycznych. Stał się znakomitą formą doskonalenia warsztatu kulinarnego młodych pasjonatów kuchni. Ocenie zostały poddane cechy organoleptyczne potraw, technika sporządzania a także kreatywność. Przygotowane dania oceniało profesjonalne jury składające się z doświadczonych kucharzy i absolwentów naszej szkoły: p. Dariusza Baryga, p. Małgorzaty Baranowskiej, p. Przemysława Rakowskiego i p. Anny Żołondek.

Wyniki konkursu:

I miejsce Weronika Rejmanowska i Małgorzata Wyżykowska klasa V aT – Kurczak z aksamitnym sosem, pęczotto z borowikami oraz skarmelizowaną marchewką

II miejsce  Oliwia Grzybowska i Krystian Chmielak klasa III T - Chrupiące kulki z kurczaka na puree z batatów z dodatkiem sosu Siracha Mayo

III miejsce Angelika Bieciuk i Norbert Nowosadko klasa IV  T - Kieszonka z kurczaka z pesto bazyliowym i warzywami.

Zwycięzcy konkursu 21 marca staną ponownie do potyczek kulinarnych na Wojewódzkim Konkursie Kulinarnym w Malinowie. Wszyscy młodzi kucharze otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz p. Marka Szlachtę-AZS Wilkasy, p. Mariusza Rogalskiego- MONA- kontra Giżycko, p. Jacek Limanowski- hotel WODNIK w Giżycku. Dziękujemy bardzo młodzieży za udział w konkursie, zaproszonym gościom za przybycie oraz sponsorom nagród i naszej jak zwykle niezawodnej komisji konkursowej.

Organizator konkursu Urszula Siergiej-Todryk